Енергодопомога | Офіційна гарантія, або особливості технічного обслуговування бойлерів.

Офіційна гарантія, або особливості технічного обслуговування бойлерів.

7 грудня 2017 ❘   659

Виробники бойлерів дають великі гарантії на свою продукцію — гарантія на бак досягає 3-х років, а на деякі моделі цілих 7. Звичайно, всі покупці прагнуть отримати максимальну гарантію, і це розумно, правда, будь-яку гарантію дуже легко втратити. Неправильні монтаж, експлуатація або технічне обслуговування водонагрівача — вагома причина для виробника відмовитися від своїх зобов'язань. Ми дамо кілька порад, виконавши які ви збережете офіційну гарантію і зможете отримати безкоштовний ремонт. Ось вони:

 1. Скористайтеся послугами офіційних сервісних служб.
  Якщо у вашому місті є авторизовані сервісні центри виробника вашого бойлера, то краще замовити монтаж і підключення водонагрівача у них. Працівники даних центрів знають всі нюанси, яких вимагає виробник при установці і підключенні бойлера. Обов'язково вимагайте у них акт виконаних робіт. При наявності цього документа, ви знімете з себе відповідальність за помилки при підключенні бойлера і введенні його в експлуатацію. Знайти контакти авторизованих сервісних центрів можна на офіційних сторінках виробників, в розділах «Підтримка» або «Технічне обслуговування»
 2. Вивчіть вимоги в технічній документації до бойлера.
  При самостійній установці уважно вивчіть технічну документацію, особливо написи дрібним або жирним шрифтом. Наприклад, виробники вимагають обов'язкову установку редуктора тиску перед бойлером або на трубопроводі. Крім того, бойлер повинен бути встановлений на певній відстані від стін і підлоги, щоб майстер міг дістатися до нього. Якщо користувач порушить дані умови — роботи по демонтажу та монтажу бойлера доведеться оплатити.
 3. При установці бойлера використовуйте запобіжний клапан, який йде в комплекті з водонагрівачем. Використання іншого клапана — привід відмовити в гарантійному ремонті.
 4. Ще одна вимога для гарантії, що стосується клапана — він повинен нормально працювати, тому потрібно проводити його періодичний огляд. Якщо при нагріванні води до температури 50-70°С, вода з клапана перестала крапати — це перший дзвіночок про несправність клапана. Краще викличте майстра, нехай він проведе ревізію клапана. Увага! Несправний клапан або його відсутність можуть привести до розриву бака бойлера.
 5. Не забувайте про технічне обслуговування
  Щоб не втратити гарантію, необхідно періодично проводити технічне обслуговування бойлера. Для більшості виробників цей період становить 12 місяців. Але для бойлерів Atlantic цей період становить 24 місяці — непогана перевага. Технічне обслуговування проводиться авторизованими сервісними фахівцями і включає в себе:
  1) чистку внутрішнього бака від накипу;
  2) чистку фланця ТЕНа від накипу;
  3) заміну магнієвого анода;
  4) перевірку стану бака, ТЕНа, фланця та електронного блоку управління;
  5) перевірку стану запобіжного клапана і його чистку.
  Після проведення ТО майстер зобов'язаний зробити позначку в гарантійному талоні!
  Технічне обслуговування — платне, безкоштовні тільки ремонт або заміна по гарантії.
 6. Періодично змінюйте магнієвий анод

  Магнієвий анод служить захистом від корозії бака бойлера. Згодом, анод розчиняється і втрачає свої захисні функції, тому необхідна його заміна. Заміну анода роблять раз в 12 місяців (робиться під час ТО). Якщо ви прострочили заміну анода — втратите гарантію, крім того перевірте, щоб новий анод був офіційним. Використання неофіційних запчастин призведе до втрати гарантії — будьте уважнішими.

Як бачите, причин для позбавлення офіційної гарантії — безліч. Сам користувач може навіть і не знати, що порушив умови гарантії, адже більшість робіт виконує майстер. Тому найважливішою порадою буде: «Обирайте тільки авторизовані сервісні центри для робіт з установки та пуску бойлеру, а також його технічного обслуговування. Якщо авторизованих центрів у вашому місті немає, то обирайте сервісантів за відгуками на форумах або тематичних сайтах, але при цьому не забувайте про інші наші поради».

Нехай гаряча вода завжди буде в вашому домі, а бойлери не ламаються.

Підписуйтесь на «Енергодопомогу» в соціальних мережах — буде ще багато цікавих матеріалів і новин.

  поради, бойлер, Тепломанія