Енергодопомога | Історія купонів

Історія купонів

18 липня 2017 ❘   750

Купони не так старі, як знаменита маркетингова стратегія «Купи два, отримай ще один безкоштовно». Проте, їх історія почалася ще в 1887 році.

Саме в 1887 році в результаті мозкового штурму, бізнесмен з Атланти Аса Кендлер створив перший купон. У ті далекі часи термін «мозковий шторм» (brain storm) використовувався в психіатрії і позначав короткочасне божевілля, але ви можете не сумніватися в здоровому глузді співвласника Coca-Cola, коли він придумав цю безцінну маркетингову стратегію.

Винахід Кендлеру перетвориd Coca-Cola з незначного тоніка в домінуючий на ринку напій. Його рукописні квитки пропонували споживачам один безкоштовний стакан Coca-Cola, а решта — за ціною п'ять центів за штуку. За деякими оцінками, в період з 1894 по 1913 рік, один з дев'яти американців отримав безкоштовну кока-колу, в цілому було реалізовано 8 500 000 безкоштовних напоїв. Завдяки чому до кінця 1895 році Coca-Cola продавалася в кожному штаті США.

У 1957 році була створена Nielsen Coupon Clearing House, перша компанія з розповсюдження купонів (сьогодні ця компанія входить до складу NCH Marketing Services). Будучи посередником між виробниками та роздрібними торговцями, NCH допомагала керувати процесом виробництва і поширення купонів.

У 1968 році Террі Лоебель у власному гаражі почав виробництво купонів на послуги сервісних компаній, що працюють в його районі. Сьогодні маленькі сині конверти з купонами Valpak відомі кожному американцеві.

У 1972 році Джордж Ф. Фаласіс створив перший окремий вкладиш з купонами для продажу покупцям. Оригінальна концепція називалася флагманами, оскільки купони були розділені збоку і виглядали як прапорці. Сьогодні більшість людей як і раніше отримують основну частину своїх продуктових купонів в такому вигляді.

У вересні 1997 року США святкує свій перший в історії національний місяць купона. Метою свята була популяризація використання купонів.

У 2006 році був заснований RetailMeNot.com — найпопулярніший сайт купонів в США.

У 2010 році Target стає першою національною мережею для розміщення купонів в мобільних додатках.

Сьогодні виробництво і продаж купонів в Америці — багатомільярдний бізнес. Згідно зі статистичними даними, 92% американців купують купони. І хоча продажі друкованих купонів з кожним роком продовжують знижуватися (їх використовує доросліше покоління), їх місце з упевненістю займають купони, що поширюються онлайн або через мобільні додатки.

  історії успіху