Енергодопомога | Вибір бойлера: 5 порад на що звернути увагу

Вибір бойлера: 5 порад на що звернути увагу

28 листопада 2017 ❘   1184

По всій країні стартував опалювальний сезон, а з ним і гаряча вода повернулася в квартири українців. Однак, жителі не всіх міст можуть отримати це благо від місцевих тепломереж. У 2017 році гаряча вода не буде подаватися в Одесі. Частина Києва теж ризикує залишитися без води. У 2018 році гарячу воду не побачать в Маріуполі. Крім того, у більшості споживачів виникають питання до температури нагріву води, дуже багато хто скаржиться на те, що воду доводиться дуже довго спускати. З цих причин все більше людей задаються питаннями отримання гарячої води альтернативними способами. І найпопулярніший з них - електричний бойлер.

Правда, до цих пір багато покупців, приходячи до крамниці, не знають на що звернути увагу при виборі бойлера. Ми вирішили допомогти нашим підписникам розібратися з цією проблемою і наводимо 5 головних параметрів, які слід враховувати при покупці бойлеру.

1. Тип бойлера

Електричні бойлери діляться на 2 види: проточні та накопичувальні.

Проточні бойлери працюють як газова колонка — вода гріється, проходячи через нагрівальний елемент бойлера. Ці бойлери ідеально підійдуть для нагріву води на кухні, де не потрібно її велика кількість. Продуктивність даного виду нагрівачів складає від 1,5 л/хвилину. Чим вище витратb води вам потрібні, тим вище буде потужність бойлера — це головний недолік проточних водонагрівачів. Наприклад, для прийняття душу, знадобиться витрати гарячої води близько 4 л/хвилину, що відповідає потужності проточного бойлера в 6-7 кВт. Але проводка більшості квартир розрахована на 4-5 кВт на все. Тому, якщо ви хочете встановити проточний бойлер, подбайте про окрему лінію для нього.

До переваг проточного бойлера відноситься економічність (бойлер не споживає електроенергію, коли ви не користуєтеся водою), а також швидкість роботи — не потрібно чекати поки вода нагріється, відкрили кран і пішла гаряча вода.

Накопичувальний бойлер — найпоширеніший варіант водонагрівачів для квартир і підходить для будь-яких випадків. Тому в подальшому ми будемо говорити, в основному, про це типі бойлера.

До переваг накопичувального бойлера можна віднести великий обсяг нагрітої води (можна приймати ванну), а також невелика (у порівнянні з проточними) навантаження на електромережу — окрема лінія не потрібно.

До недоліків бойлера відноситься час нагріву води, який може досягати 3-4-х годин, а також, додаткові витрати електроенергії (1-1,5 кВт на добу) на підтримку температури води.

2. Об'єм бойлера

Один з найголовніших параметрів. Досить часто, люди купують бойлер невідповідного об'єму, що призводить до перевитрати електроенергії, якщо обсяг бойлера занадто великий, або до нестачі гарячої води, якщо бойлер замалий.


Якщо кількість людей, що користуються гарячою водою становить 1 або 2 людини, то покупцеві варто вибрати бойлер об'ємом 50 літрів.
Для сім'ї з 2-3-х чоловік знадобиться вже водонагрівач на 80 літрів.
І якщо, в родині 4 людини, то ваш вибір — 100 літровий бойлер.Однак, це лише рекомендації, і при виборі об'єму вам варто оцінити своє індивідуальне споживання гарячої води.

3. Потужність

Від потужності бойлера залежить швидкість нагріву води. Бойлери з більш високою потужністю витратять менше часу на нагрів води, в порівнянні зі своїми побратимами з меншою потужністю. Однак, вибираючи бойлер з потужністю понад 2 кВт, подбайте про окрему лінії для живлення бойлера. У той час, як моделі потужністю в 1,5-2 кВт цілком витримає і «рідна» проводка.

4. Вид та кількість нагрівальних елементів (ТЕНіов)

Розрізняють два основних види ТЕНів: «мокрий» — відкритого типу, безпосередньо контактує з водою, і «сухий» — закритого, відділений від води, що нагрівається, колбою або спеціальним покриттям, наприклад, стеатитовим у моделях Atlatic Steatite.

«Мокрий» ТЕН підходить для м'якої води, в якій мінімальна кількість солей жорсткості. Солі жорсткості при нагріванні утворюють накип на нагрівачі, що негативно позначається на ефективності роботи бойлера. Для того, щоб бойлер функціював нормально, рекомендується раз на рік проводити ревізію нагрівача з його очищенням.

Бойлери з «сухим» ТЕНом підходять для будь-якої якості води, правда і коштують вони майже в два рази дорожче, ніж моделі з «мокрим». Зате ці бойлери відрізняються довговічністю нагрівача і майже не страждають від накипу. Тому, останнім часом, все більше людей вибирають моделі бойлерів саме з «сухим» ТЕНом.

На довговічності бойлера також позначається і кількість ТЕНів. У водонагрівачах з двома або навіть трьома ТЕНами, вихід з ладу одного з них не сильно позначиться на експлуатації бойлера. А ось при поломці єдиного ТЕНа про користування бойлером можна забути, принаймні до його ремонту.

Також кілька нагрівальних елементів дають можливість кращого регулювання бойлера. Для економічного режиму досить відключити один з ТЕНів.

5. Матеріал бака і його форма

Розрізняють 2 види внутрішнього покриття бака бойлера: нержавіюча сталь і звичайна сталь з покриттям (як правило це емаль).

Неіржавка вважається більш надійною. Гарантія від виробника на такі баки становить 7 і більше років. Слабким місцем баків з нержавіючої сталі є місце зварювання — при порушенні технології, зварювальний шов з часом почне іржавіти і протікати.

Бойлер з емальованим баком коштує дешевше ніж з нержавіючим. Довговічність емальованих баків достатня висока (5-7 років), проте, різка зміна температури (сильне нагрівання води) призводить до пошкодження емалі, в результаті чого сталь бака починає іржавіти. Однак покриття зі скловолокна позбавлене такої проблеми.

Щоб уповільнити процес корозії, в бойлерах встановлюється захисний анод (як правило магнієвий). Згодом анод розчиняється і вимагає заміни. Зазвичай заміна проводиться раз на рік — не забувайте про це.

Також раз на 2 роки рекомендується проводити чистку бака від накипу — це дозволить продовжити життя бойлера і зберегти його високу ефективність.

З приводу форми — тут все залежить від уподобань покупця і місця установки бойлера (в деяких умовах можливо установка тільки версій slim або плоских водонагрівачів). Просто зверніть на це увагу.

ПІДСУМКИ

Вибір бойлера завдання нескладне, але вимагає від покупця розуміння того, скільки гарячої води йому потрібно, де і як буде встановлюватися бойлер і на який термін експлуатації водонагрівача він розраховує. При покупці бойлера працює правило: «Чим дорожче — тим краще».

Якщо у вас є сумніви, який бойлер вибрати, то наш партнер, магазин «Тепломанія» з радістю підкаже, що вибрати для ваших конкретних умов.

  поради